Kategórie      
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Ako fungujú záhradné solárne sprchy k bazénu

Pridané: 06.06.2016

Záhradná solárna sprcha šetrí elektrickú energiu ale aj náklady na prevádzku bazéna alebo vírivky. Sprcha na slnečnú energiu ekologicky zabezpečí hygienu kúpajúcich. Tým predídete znečisťovaniu vody v bazéne a znížite spotrebu bazénovej chémie.

Solárne sprchy fungujú jednoducho. Studenú úžitkovú vodu napustíte do zásobníka, ktorý absorbuje vďaka špeciálnemu obalu energiu slnečného žiarenia. Solárne sprchy v závislosti na kvalite a cene sú vyrobené z plastu, hliníka alebo z vysoko kvalitného polyetylénu odolného voči nepriaznivým poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Samonosná konštrukcia sprchy slúži zároveň ako zberný zásobník vody a solárny kolektor, ktorý pôsobením slnečných lúčov vodu ohrieva. Inštalácia sprchy je veľmi jednoduchá, nepotrebuje žiadne stavebné úpravy. Nevyhnutné je nájsť len miesto s dostatočne dlhou dobou slnečného svitu, ďalej chrániť solárnu sprchu pred vetrom, aby bola doba potrebná na ohrev vody čo najkratšia.Všetky naše záhradné alebo bazénové sprchy sú určené pre vonkajšie použitie so zaistením ohrevu vnútorného objemu od 20 do 40 litrov pomocou slnečnej energie. Pre sprchovanie musí byť záhradná sprcha stále napojená na vodovodnú prípojku. Ak nie je napojená, nedá sa sprchovať. Záhradné sprchy sú vybavené pákovou batériou a niektoré modely majú naviac aj spodný kohút na oplach nôh. Umožňujú mixovanie studenej vody z hadice a teplej vody zo zásobníka, ktorá môže dosiahnuť až 60°.

Záhradné bazénové sprchy sú obľúbené najmä v miestach, kde nie je prakticky žiadny iný spôsob ohrevu teplej úžitkovej vody alebo kde sú vyžadované minimálne výdavky na jej prevádzku. Solárna sprcha je ideálnym riešením sezónneho sprchovania pri bazénoch a vírivkách. Svoje uplatnenie nájdu aj v záhradách chát, rodinných domov, chalúp alebo v kempoch.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Otváracie hodiny

PO - PIA  10:00 - 17:00
SO - NE   Zatvorené

Zákaznícka linka

Tel: 02/526 254 01
Email: info@shopmarket.sk
 
Copyright 2014 - 2022 © Nafukovacie-virivky.sk